צי קונג

צי קונג מדריכה שלומית כפרי

פשוט לזרום ~ צ'י קונג ~ תנועה לריפוי עצמי ולאיזון / בהדרכת שלומית כפרי

צ'י קונג – שיטת תרגול בתנועה המבוססת על עקרונות הפילוסופיה והרפואה הסינית.

התנועות בצ'י קונג נינוחות, מתואמות, זורמות ברכות דרך התנועה הטבעית של הגוף ושל המפרקים. התרגול מתבצע בישיבה על כיסא, בעמידה, ובהליכה מיוחדת לצ'י קונג. משולבים גם תרגילי נשימה.

בסינית: צ'י- אנרגית החיים והיקום, קונג – עבודה, אימון, הנעה.

האיזון המתמיד השורר ביקום שבתוכו אנו חיים ופועלים מהווה מקור השראה ותמיכה לריפוי עצמי. משמעות הריפוי- השבת האיזון אל עצמינו.

בזמן התרגול נזין את עצמנו בצ'י רענן ומטהר ובעזרתו נשחרר ונרחיק צ'י עכור כתוצאה ממתח, דאגת-יתר, מחשבות טורדניות, כעס ועצב. הצ'י קונג נחווה כתרגול פיזי ומנטלי וכמדיטציה בתנועה. התנועה בצ'י קונג מרגיעה את הגוף ואת המחשבות ומעוררת חיות ושמחה.

שלומית כפרי – חברת קיבוץ ברעם. בעלת תעודה בהדרכת צ'י קונג מטעם ווינגיט וקמפוס ברושים, למדה אצל מספר מורים מהארץ ומחו"ל.


פרפר

קצת על הסדרות הנלמדות בצ'י קונג  ~ בהדרכת שלומית כפרי

אווז הפרא שמה של מערכת עתיקה וסדורה של תנועות בהילוך איטי, להגמשה, המרצה ורענון של הגוף והנפש. התרגול מטפח את הזיכרון, מרגיע, ותורם לחידוד המחשבה. אווז הפרא הוא סמל לאיזון בהיותו מקשר בין שמיים לארץ ובין מים, אדמה וצומח.

חמשת האלמנטים – שתי סדרות מני רבות המתמקדות בקשר שבין האדם לטבע. דרך התנועות נכיר את האיכויות המיוחדות לחמשה אלמנטים הלקוחים מהטבע ומה הם מסמלים במסורת הסינית. נגלה את הזיקה בין הגוף לעונות השנה. נהיה עדים לשינויים הבלתי פוסקים בתוכנו ומחוצה לנו. מתוך מודעות לשינוי המתמיד נחתור לאיזון.

שנג זן – צ'י קונג לפתיחת הלב מתוך אהבה ללא תנאי –  הוגה ומפתח השיטה הוא מאסטר לי ג'ון פנג, סיני במוצאו. התנועה נעשית בכוונה מתמדת ובהתייחסות אל מקורות הצ'י, הלא הם השמיים, האדמה, והיקום כולו. חווית הצ'י הזורם אלינו ומאתנו הנה חיבור אל השלם והמאוזן. חילוף הצ'י מרכך את התנועה. התנועה מחליקה את הזרימה של הצ'י, מרפה, מעוררת חיות ושמחה.

שלומית כפרי     0528313830       kafri@baram.org.il

הכוונה מובילה אל התנועה~  התנועה מובילה אל הפעולה…

חדשות

...
חוג עיצוב וחיטוב בהדרכת אידה 0528313168 מזמין את כל תושבי האזור להצטרף לשעה של טיפול אינטנסיבי בגוף, התוצאות מדברות בעד עצמן, להתראות....
בכל יום שישי מהשעה 08:15 שעה של פלדנקרייז לצעירים בברעם בהדרכת יערה דהן 0558836900 בכל יום שני ורביעי מהשעה 10:00 שעה של פלדנקרייז מבוגרים בסאסא בהדרכת אסתר ביבי 0528313368 תרגול נפלא לשמירה על יציבה נכונה...
צ'י קונג – שיטת תרגול בתנועה המבוססת על עקרונות הפילוסופיה והרפואה הסינית. תרגול באופו פרטני (שיעור) או קבוצתי בהתאם לצורך בהדרכת שלומית כפרי 0528313830...