אלף דרכים לרפואה

כל הדרכים מובילות לרומא נאמר ואכן אפשר להגיע לכל נקודה מכל נקודה. על פני המישור השטוח המרחק הקצר יהיה קו ישר, במרחב הנתפס יהיו הקווים קמורים, כמו מסעה של ספינה בימים. בתוספת ממד הזמן, הקו הישר כבר איננו הקצר. המבינים יאמרו קפיצת הדרך. גם בריפוי ורפואה קיימים מסלולים רבים להגיע אל היעד הנכסף והוא בריאות, אי מחלה, איזון הומהוזטזיס, אושר, חופש ועוד.                                                                                  

מחלה היא סוג של התראה על יציאה מהקו, מהדרך הישרה. סוג, אופי ומיקום המחלה מצביע על שורש הבעיה, לעתים ההתראה כל כך חזקה שהמחלה מסתיימת בפטירה. הגוף בא לרמוז לנו שבנקודה מסוימת סטינו מהמסלול וכמה רחוק. לנו כמובן יראה שאנו בכיוון הנכון , אחרת לא היינו שם. אך הגוף מספר סיפור אחר.                                                                              

אנו מתעוררים בוקר אחד ומבחינים שהמחלה כבר כאן, גב בטן עור עיניים עיכול דיכאון אי הריון ומה לא. מה שאנו לא יודעים שהמחלה כבר מקננת שם מזמן. ברבדים העמוקים יותר של החיים, במישורי הנפש והרגש התפיסה המחשבה וראשיתה בתודעה. בצד הבנה כואבת זו, עולה גם תובנה חשובה שניתן לטפל באדם ולעזור לו לחזור לאיזון בדרכים רבות ומגוונות שאינן סותרות ולעתים גם משלימות אחת את חברתה. מה גם שעדיין לא נמצאה השיטה הטובה מכול.                                                      

דוגמה: אבנים בכיס מרה שהן בהחלט צרה צרורה, ניתן לנתח – קונבנציונלי, ניתן להמס – ארומתרפיה, ניתן לפזר – הילינג, ניתן להמריץ – דיקור שיאצו ועוד רבות השיטות והמטפלים שימצאו עצה איך פותרים בעיות. אך השאלה החשובה היא מה שורשה של אותה מחלה ועל מה היא באה להתריע, אבנים בכיס מרה לדוגמה יופיעו על פי רוב אצל אדם המרשה לאדם אחר (קרוב) לבלום את תנופתו ורצונותיו, דבר הגורם לו למחשבות כבדות של אי שביעות רצון, תחושה של חנק, צרות עין ואפילו קינאה, רצונותיו ותשוקותיו הנבלמות ע"י הפחד, מתאבנות לייאוש מצטבר ואבן המרה מתחילה להתגבש להתגבר.                                                                

גם אדם רכרוכי אשר אינו מתייחס לעצמו במסירות הראויה לשמה המזניח את עצמו בפני אחרים, עלול לגבש אבנים בכיס מרה, עקב ההתלהבות, המרץ והתנופה הנבלמים על ידו מפחד וחוסר ערך עצמי. כאשר האבן הופיעה והכאב פרץ, האדם כבר עמוק בתוך המסע ולא ממש בכיוון הנכון, ניתוח יהיה לפעמים בלתי נמנע עקב הסבל הרב, אך כרוך באבדן של חלק חשוב במיוחד במערכת מופלאה, בנוסף תהיה זו החמצה להתפתחות רוחנית במידה ובכך יסתיים הדבר.                                                     

דוגמה זו היא רק חלון קטן למבט על בריאות ומחלה, כיצד ניתן להבין אותה  ולטפל בה בהצלחה.  שלל השיטות המשלימות, פועלות ברבדים שונים ומתאימות להיבטים שונים של תהליכי החיים. חלקן קשורות לשלב מקדים של הבנה נכונה, חינוך ושמירה על חיים בריאים,חלקן עוסקות בפעילות מניעה, חלקן עוסק בהתערבות משמעותית אך לא פולשנית, מעוררת נוגעת ברבדים השונים בגוף בנפש ודואגת לשמירה על ערכי חיים יציבים.           

דוגמה זו ורבות אחרות נוגעות גם בנקודה עמוקה בהרבה,  בעצם היא  המפתח לבריאות ואושר בחיים, למה הגעתי לעולם, מה משמעותם של חיי מעבר לחיי היום יום, האם אני יודע, מכיר ומממש את תכליות חיי.

בית להכרה עצמית והתוודעות לעולם הרוח