רפואה משלימה

 

רק רפואה משלימה מביאה לבריאות והחלמה שלמה, ברפואה משלימה יש פתרונות אמתיים להחזיר בריאות והחלמה למקומה.

העיקרון המרכזי ברפואה משלימה הוא להגיע לשורש הבעיה, ניתן לטפל בכל בעיה, אם מובנת הסיבה שבגללה היא נוצרה, הרפואה המשלימה חותרת להגיע לאותה סיבה על מנת להבין אותה ואת מקורה, הבנת המקור להיווצרות אותה בעיה  שנקראת בפינו מחלה, מאפשרת לטפל בצורה יסודית הן במחלה והן בסיבה שבגללה היא נוצרה, זו הדרך הנכונה אם באמת יש רצון להגיע לבריאות והחלמה שלמה.

ניקח למשל דוגמה, אדם הגיע לקליניקה והתלונן על כאבי גב תחתון המלווים אותו זמן רב, הוא גם הוסיף ואמר שכל פעם שהוא לקראת פרויקט גדול בו צריך את מרב כוחותיו, אז בדיוק "נתפס" לו הגב, בשיחה הוא ציין שקצרה ידה של הרפואה הרגילה מלעזור לו והאפשרות היחידה היא ניתוח שהוא אינו מוכן לעשות.

 

בהמשך השיחה הסתבר שכאבי הגב מלווים אותו מאז שהוא לקח על עצמו את ניהול העסק המשפחתי. ניסינו להבין יחד את הקשר בין עומס פיזי לעומס רגשי והראיתי לו כמה דוגמאות מעולם הרפואה הסינית הקושרות קשר הדוק בין גוף לנפש, וכיצד רגשות שונים קשורים לאיברים שונים בגוף, למשל שהכעס קשור לכבד, הפחד לכליות ולברכיים, העצב קשור לריאות, ושגם השפה העברית קושרת בין גוף לנפש בביטויים כמו "פיק בירכיים" "חרון אף" "דם חם" ו"מוסר כליות".

שמתי לב שככול שהשיחה התקדמה, האסימון התקרב ליפול, ההבנה על הקשר בין גוף ונפש  עשתה את שלה, ואפשר לומר שההחלמה כבר מתחילה.

תמונה 058

הכנו ביחד תכנית עבודה משלימה, הכוללת עבודה מרפאה ברמות שונות, ברמה הפיזית עיסויים עמוקים, עבודה עם אבנים חמות וכוסות רוח להרפיית השרירים,  סדרת תרגילים למתיחת מרדיאנים שהם ערוצי האנרגיה בגוף ותרגילים נוספים בבית להרפיית השרירים, ברמת האנרגיה עבודה עם הילינג להניע חזרה את מה שנתקע.

ברמה הרגשית הבנו שהנטייה ללקיחת אחריות על כל דבר איננה מועילה ואפילו מזיקה, על מנת לשחרר את הדפוס השגוי הוכנה תמצית באך מתאימה, גם קצת מדיטציה ועבודה עם דמיון מודרך הוספו למרשם, בסופו של דבר יצאנו שנינו בהרגשה נפלאה שעשינו ביחד עבודה טובה.

זה הזמן לצאת למשימה להחזיר את הבריאות למקומה, זו היא בעצם הרפתקה נפלאה.


בית להכרה עצמית והתוודעות לעולם הרוח