פעולת הרוח באדם

הרוח פועלת את פעולתה המחויבת, במידה ולא ניתן לה לפעול (מי זה שלא נותן?) היא תפעל בדרכים עקיפות ובסופו של דבר תפעל על הגוף הפיזי, להיות בשקט להקשיב לקולה החרישי של הרוח, להכיר בקיומה, זו לא הזהות החיצונית שלי, הרוח היא העיקר, יש קושי להקשיב לרוח בשעה שהיא מדברת אלי, מכיוון שהיא מפגישה אותי עם הפחדים והשדים שלי, שאני מעדיף לא להכיר בקיומם.

לתרגל כל יום הקשבה לרוח, לפנות לה מקום, כמה דקות להקשבה לרוח, להיפגש איתה לבקש את עזרתה, לפנות לה מקום בתוך החיים, האגו מפריע להקשיב לנשמה הוא מעדיף להיות "בשליטה" ולנהל את העניינים בכל מחיר, גם כאשר צריך לשלם קנס כבד, יש להבין – הנשמה היא הכוכב המרכזי.

זה מקור הקונפליקט התמידי הקיים בנו וזה המקום של השלום הפנימי שעלינו לעשות, לנשמה לרוח יש הדרכה קבועה ממקומות גבוהים יותר, האגו צריך לאכוף חוקיות זו על עצמו ולקבל את מרות הנשמה, יש להתבונן היטב ולהבין חוקיות זו, רק לאחר שאבין אותה אתן לה לקרות.

הרוח היא הדבר המרכזי בחיינו והיא פועלת בכול מקרה, אני יכול לאפשר לה, או שהיא תפעל בדרך של חוסר בררה על מנת להגשים את יעודה, יש כאן מעין אובדן זהות, עולם חדש, חוסר ביטחון, לרוח יש חוקים ברורים היא באה להתפתח ולעלות גבוה, מעין מסדר, הרוח היא לא מקור הבעיות והקושי, זו הנפש השזורה בפחדים של כיליון.

יש חשיבות רבה בהבנת התהליך הרוחי והתהליך שהרוח באה לעשות בעולם האדמה, להכיר את כלים שהיא משתמשת להשיג את המטרות שלה, הרוח מכוונת מטרה, הרוח לא אומרת מה לעשות, יש את הבחירה, היא מאירה את המקומות האפלים בתוך המערכת הביולוגית של האדם (מורכבת יותר ממה שניתן להבין), כמו בבושקות הארוגות אחת בשנייה כך הרוח חודרת את הגוף.

אדם המכיר בקיומה של הרוח בתוכו ופועל על פי חוקי הרוח מתחבר לאין סוף, מעט אנשים מחוברים באופן כזה ומבינים לאשורם את תהליכי הרוח הנשמה, הרוח נראית כמשהו זר מחוץ לי ואני צריך להבין שהיא העיקר בתוך המערכת שמתקראת אדם, יש לציית לרוח מתוך אמונה, זה מוביל למקומות נשגבים יותר, למקום בו הרוח מחוברת לעליונים, יש לבחור לעשות כך כל היום וכל יום, מהיקיצה ועד השינה.

לרוח אין דחפים, המשימה שלה ברורה לה היטב מעצם התגלמותה בגוף, המאבק בין הרוח לנפש שגם לו חשיבות רבה בפני עצמו, אך על הנפש להבין את מקומה, באדם מואר הנשמה שורה בו ומקבלת את המקום הראוי לה, אדם כזה מכיר בקיומה ובחשיבותה ומקשיב לה לאורך הדרך,

זו ההגשמה העצמית של האדם ולא כוח כסף או כל נהנתנות אחרת, פעילות רוחית זו איננה סותרת חיי נפש מלאים ומאושרים אלא להפך, אם ידע האדם להפריד ולפעול באיזון הנכון.

הרוח תפעל את פעולתה בכול מקרה בשיתוף פעולה ובהבנה או בלעדיו, יש להבין שלרוח עזרה רבה מלמעלה לעשות את עבודתה נאמנה ולא ניתן באמת להתנגד לה. זו שפה (שפה שלישית אווטר) שיש ללמוד לדבר אותה ולהבין אותה ולתת לה לחדור לתוכנו, אדם מרגע שהוא פונה לרוח חייו משתנים באחת.

אומרת הנפש: "רגע רגע אלה החיים שלי, את זרה לי, את שייכת לעולם המתים",

אומרת הרוח: "לא לא לא אני נוכחת בך, אני מחייה אותך בכל רגע, אני מבינה שאת מרגישה עצב ואבל על הקיום השגוי שחווית בטעות עד היום".

שואלת הנפש: "איך אפנה לך מקום בתוכי, בקושי לי יש מקום לעצמי".

עונה הרוח: "תמיד הייתי בתוכך יקירה, רק לא היית מודעת לקיומי".

שואלת הנפש: "מה ישכנע אותי לתת לך מקום בתוכי"

עונה הרוח: "תעשי את עבודתך נאמנה, התבונני היטב במראה, הכירי באמת, בקיום הנשמה וביכולתך לבטוח בי".

כמו כלב והאדון שלו, כמו כד ריק המפנה מקום בתוכו לאור להיכנס.

תקשרה סוניה רשם שמואל

חדשות

...
חוג עיצוב וחיטוב בהדרכת אידה 0528313168 מזמין את כל תושבי האזור להצטרף לשעה של טיפול אינטנסיבי בגוף, התוצאות מדברות בעד עצמן, להתראות....
בכל יום שישי מהשעה 08:15 שעה של פלדנקרייז לצעירים בברעם בהדרכת יערה דהן 0558836900 בכל יום שני ורביעי מהשעה 10:00 שעה של פלדנקרייז מבוגרים בסאסא בהדרכת אסתר ביבי 0528313368 תרגול נפלא לשמירה על יציבה נכונה...
צ'י קונג – שיטת תרגול בתנועה המבוססת על עקרונות הפילוסופיה והרפואה הסינית. תרגול באופו פרטני (שיעור) או קבוצתי בהתאם לצורך בהדרכת שלומית כפרי 0528313830...