הקיום האנושי

שיעור – הקיום האנושי מסב סבל

אנו מתמידים לחפש בחוץ, אין שם באמת כלום, כמו בלון בריק, ללא לחד נגדי הוא מתפוצץ.

מה בעיקר חשוב לאדם – מה חושבים עליו אחרים, זה הצד הפתולוגי של העניין, האדם לא מבין את הסיבה והסביבה האמתית לחייו, זה נוגד את הטבע, את טבעו של האדם.

המצאנו אלפי גינונים שהחליפו את הדבר האמיתי, זהו ניסיון נואש לתפוס את הרוח דרך החומר, הרוח היא ארעית מעצם מהותה, מבחינת החומר הוא איננו יכול לשלוט בה למרות ניסיונותיו.

עליו "להשתחוות" לפניה ולקבל עליו את מרותה הקלילה והבלתי משתלטת, איננו אמורים ללכת בעקבות הטבע שלנו, אחרת נשארנו כחיות בממלכת הטבע, זו סכנה נוראית, רק מהסיבה שלא נועדנו לכך, אדם יכול לחטוא באכזריות, האריה והצבוע לא, הם נועדו לטרוף לפי דרכם.

החופש להיות אני, לערוך את המסע שלי, איננו יכול להתקיים בחלל ריק, כך הוא הופך לחסר משמעות ולכן הניסיון הנואש להגיע לשם דרך עושר רב או עוני מרוד, כוח או כניעה מוחלטת, אינם יכולים להביא אותנו אל היעד.

פרחים וסלע

בסופו של דבר זהו החיבור לאחד וחיבור בינינו נשמות האדם דרך עליית המדרגה הבאה, ההליכה עם ההמון היא דבר שלא מביא ברכה, בהמון אנו כמו כבשה, במאבק תמידי להיות בסדר להיות בעדר.

השפע הוא רב, רק מעטים נהנים ממנו, תפקידו להיות קטליזאטור.

כדור הארץ נע, תהליכי החיים הם סוג של זרז להניע את ההתפתחות הזו, דוב הוא דוב, אדם הוא אדם, אנחנו לא מבינים ממש מי אנחנו, מה עלינו לעשות ואיך עלינו להיות (זו נקודת המפתח) הדוב הוא דמוי אדם אבל מי רוצה להיות דוב. (אכילת בשר חיה מקרבת אותנו לתכונותיה) זכינו לכך שהנשמה שלנו נוכחת כאן בעולם על פני האדמה בניגוד לחיה.

אנחנו כל הזמן על פרשת דרכים, הבנה לא נכונה של המצב הזה והסיבה שלו יוצרת אצלנו מקום של סבל, חולשה, אובדן אמונה ודרך,  קשה לנו להתמודד באמת עם האמת ולהודות בפני עצמנו שזו האמת האחת, נעדיף לבקר את האחרים ולתת לעצמנו נימוקים מאלפים שבחרנו כך ולא אחרת, עלינו להניח הצידה את האמון בעצמנו בלבד, אנחנו לא לבד.

"ממעמקים קראתי לך" מתוך מעמקי הלב, לגלות את המקום האלוהי שבתוכך, של חמלה וחסד, הפגיעה באדם אחר היא גם פגיעה בך, לשפוט אדם אחר או אפילו את עצמנו זהו מעשה חסר תוחלת.

יש מסלול קבוע וברור ולא ניתן לחמוק ממנו ועל עברות יש קנס, לא ניתן להתחמק ולקצר, עקיפה מחזירה לנקודת ההתחלה, אי אפשר להשתמש בכלי תחבורה של אדם אחר, יש להבין שכל אחד נמצא בנקודה שונה על המסלול וזה בסדר.

חובת ההוכחה חלה עלינו מכיוון שניחנו ביכולת לבחור, זו היא זכות, חשבון נפש היא טכניקה של ניקוי, דרך התעוררות הנקודה האלוהית שבך, לעשות את תשובה בעצמך זה מה שחשוב, להגיע להארה ולהבנה שבתוך תוכנו אנחנו אחד, חוסר ההבנה זו תפריע להתקדמות שלך לעבור מעל המשוכות.

תקשרה סוניה רשם שמואל

בית להכרה עצמית והתוודעות לעולם הרוח