שעורים ותקשורים 2018

על קו האופק  שיעור 26.4.18

האם ניתן להרחיק את קו האופק, האם ניתן להכפיל את היקף המבט על המציאות כפי שהיא נתפסת בעזרת ועל ידי החושים ועל ידי אברי התפיסה, חשיבה רגש ותודעה.

הימאים  לומדים שככול שנעלה פיזית יותר גבוה כך נוכל להגדיל את מעגל האופק הנראה ולהביט רחוק יותר, מה יכולה להיות אותה עליה בחיי היום יום של כל אחד ואחת מאתנו שתאפשר הרחק לראות, כיצד נגדיל את מעגלי התפיסה וההכרה שלנו, כיצד נלמד להביט למרחקים הקרובים והרחוקים ולא נתייחס רק למידיות ולפעולה ההישרדותית, מה הוא הסולם שעליו ניתן לטפס על מנת להגביה ולהרחיב את זווית המבט, כיצד ניתן להיות יותר גבוה ובמה.

לכל דבר המתרחש בחיינו יש סיבה, שיצרה אותו בעבר, אך הוא אינו קיים יותר במציאות ולכן גם קשה להבחין בו, הרגע הזה בו אני בוחר להגיב ואיך, הוא יהיה בקרוב הסיבה שתיצור את הדבר הבא, מהרגע שנגענו והגבנו אין דרך חזרה, זה לא אומר שאין מקום לחרטה ובקשת סליחה, אבל גם הן תגובה וסיבה, במסלול הריצה המעגלי הנראה שחוזר על עצמו ללא תכלית, מתבצעת פעולה זו בעצם הבשלה בממד הזמן וההצלחה, התנועה הינה היא תמיד קדימה בלבד, גם עם זה לא מרגיש ככה.

על איזה אופק הנחנו את מבטנו, לאן אנו רוצים להגיע, מה הוא היעד אליו אני שואף ומאיזה מקום בתוכי, כשאדע זאת אצעד יותר בבטחה, לא פעם שינוי קו האופק שהינו בעיקר תהליך פנימי של עבודה נמרצת, יכול לשבור את המעגל שלכאורה נראה שלא מתקדם לשום דבר או מקום, יש מספר כלים להרחבת קו האופק, שיוצר בסופו של דבר את קו חיי, דמיון יוצר, מבט פנימי, תפילה, הצמדות לאמת, הרחבת התודעה, אירועים משמעותיים במיוחד.

רגשות שליליים מצמצמים במיידי את טווח המבט, רגשות חיוביים מגדילים אותו עשרות מונים, עבודה פנימית אישית, הרשות להרגיש והבנה נכונה את החיים של מי באתי לחיות, איך ובשביל מה, יפעלו כמגע של קסם על היכולת שלי להרחיב את מעגלי האופק שלי ומתוך כך גם על של אחרים.

מי אינו רוצה להפליג אל האופק ולהגיע כבר לשם, אך האופק מטבעו וטוב שכך, מתרחק ככל שנתקרב אליו, מה שקובע את המרחק אל האופק שלנו הוא אופי המבט שלנו עליו כאן ועכשיו, ולכן את מירב המאמץ עלינו להקדיש למי שאנחנו בהווה וכך נהפוך למי שאנו רוצים להיות, האופק משקף לנו את עצמנו, את הדרך שעוד נותרה לנו לעשות, כמו פנס וראי מתוחכם שמוקרן מתוכנו, מה שאני רואה שם אני פוגש כאן, נמצא בתוכי בעצמיותי בפנימיותי.

רק כך אוכל להבין את עצמי דרך ההתרחשות שנמצאת מולי, מכיוון שאינני יכול לראות את גבי ואת מה שתלוי לו שם, מכיוון שזה יסנוור את עיני ואני אתכחש לזה מעוצמת האמת הבלתי מתפשרת, כך אוכל לבחור עם מה ברצוני להתמודד כמה ומתי בהתאם לכוחות שעומדים לרשותי עכשיו.

רגשות שליליים שעולים בי כלפי דבר או אדם מבשרים לי שיש עוד על מה לעבוד, רגשות חיוביים מורים על מצב מתוקן ושניתן להתקדם הלאה, השלילי איננו באמת שלילי רק דוחף אותנו לכיוון הנכון, באנו לכאן לאדמה לעבדה ולשומרה לצמוח ולהתפתח בפיזי ברגשי וברוחני, קו האופק הנו המצפן המפה והיעד הבלתי נגמר של המסע האישי שלי על פני האדמה.

חדשות

...
חוג עיצוב וחיטוב בהדרכת אידה 0528313168 מזמין את כל תושבי האזור להצטרף לשעה של טיפול אינטנסיבי בגוף, התוצאות מדברות בעד עצמן, להתראות....
בכל יום שישי מהשעה 08:15 שעה של פלדנקרייז לצעירים בברעם בהדרכת יערה דהן 0558836900 בכל יום שני ורביעי מהשעה 10:00 שעה של פלדנקרייז מבוגרים בסאסא בהדרכת אסתר ביבי 0528313368 תרגול נפלא לשמירה על יציבה נכונה...
צ'י קונג – שיטת תרגול בתנועה המבוססת על עקרונות הפילוסופיה והרפואה הסינית. תרגול באופו פרטני (שיעור) או קבוצתי בהתאם לצורך בהדרכת שלומית כפרי 0528313830...