על עיקר ותפל  תוכן ומעטפת

 

כבר דובר שרוב החוליים נעוצים בעובדה שלא מתקיים פינוי מספק, עלינו להיות כמעט אקטיביים בפינוי, בעיקר עם אנו נוטים להעמיס ביתר, כאשר קצב הפינוי ולא משנה איזה פסולת פיזית או רגשית, קטן יותר מקצב איסופה בגוף, אנחנו בבעיה, פסולת זו אם היא נאספת בגוף ואינה מתפנה מהר בסופו של דבר תגרום באופן ישיר או עקיף למחלה.

כל מה שמגיע אלינו לתוך הגוף, אם זה מזון ואם זו חוויה, מגיע אלינו בתוך מעטפת שנושאת את הדבר פנימה, המעטפת היא כלי הרכב להובלת העיקר אל תוך הגוף,  מעטפת זו לאחר שהיא פורקת את מטענה היקר, אנרגיה לקיום הגוף, חלבון לבניית הגוף, תובנות וחוויות לעבודה על הנפש, נהפכת לפסולת ויש להיפטר ממנה בהקדם, נכון להיום היחס בין המעטפת לתוכן החשוב, גודל לטובת המעטפת כלומר יותר פסולת.

החומר הטהור שאותו אנו צורכים נישא על גבי מעטפת, מכיוון שאנו מצויים בעולם החומר זו היא הדרך בה אנו יכולים לספוג אותו פנימה, אנו תרים אחר האנרגיה הטהורה כי אנו זקוקים לה להמשך התפתחותנו, הגוף שלנו כאשר איננו מבלבלים אותו ומעמיסים ביתר עד לסתימה, יודע להפריד בין העיקר לטפל, להשתמש בעיקר ולפנות את הטפל, גם בגוף הפיזי אבל לא פחות חשוב גם בגוף הרגש.

חשובה המודעות וההבנה בנקודה זו, הן מהותיות באפשרות לקיים את התהליך הזה נכון, עם בעבר הרחוק כמות הפסולת שנשאה את העיקר, הייתה קטנה ורב בה העיקר, כמו אדם שגידל למחייתו את כל צרכיו אסף וקטף לשימוש ישיר ללא הדברה ותיעוש היום המצב שאנו "נאלצים" להכניס לתוכנו מטענים רעילים והרבה, על מנת לקבל את אותה כמות אנרגיה, נדרש מאתנו לדעת כיצד להפריד בין עיקר וטפל לפעמים זו כל העבודה, לדעת מה כן ועל מה לוותר.

החיים כפי שאנחנו מכרים אותם היום די משטים בנו בנושא זה, דרך פרסומות, גישות שונות, הרגלים שאימצנו, מטרות של אחרים שמושלחות עלינו, ציפיות שלנו ושל אחרים ואנחנו לא מפסיקים להעמיס והרבה וכעת צריך לרוקן הכול אבל למי יש זמן, אנחנו כבר בתור להעמסה חוזרת של יוקרה ממתק ונעים תורן כל שהוא, כאשר נדע להפריד בין נעים לטוב אנו עולים על דרך המלך, אומרים תכניס טוב יהיה טוב, אך לא פעם אין לנו אפילו שמץ של טוב בכל הנעים הזה והגוף מתרגל לכל דבר, אבל מי יכול להפסיק.

התרחקנו מהבנת הטוב ומהבנת התכלית שלשמה הגענו לכאן, אמונות ותאוריות רבות מובילות למקום הזה, אבל לא חייבים להיות בדת מסוימת או לשבת יום שלם במדיטציה וכל סיגוף אחר על מנת להתחבר ללב וללכת בדרך האמת שלך, אבל כן דרושה הבנה מעמיקה בתכלית וביעוד שלשמו הגענו לכאן לאדמה, מי משרת את מי, הגוף את הרוח, הרוח את הנפש או הנפש את הגוף, בכל מקרה יש לעבוד בכל הרמות שאנחנו.

בגוף – פינוי פסולת ורעלים פיזיים – לוותר על התענוג.

בנפש – לקבל את החיים – להיכנע ולא להתנגד בפני מה שכבר קרה ולא לחשוב שיכול היה להיות אחרת ולהמשיך הלאה כמו מהתחלה.

במחשבה (רוח) – להבין שאנו יצורים רוחניים בעלי תכלית ויעוד, – להפנים שהמקום הזה, עולם החומר, הוא בית הספר לרוח, דרך הקשיים שמציב עולם החומר והחוויות של הנפש הרוח מתפתחת.

הדברים אינם כפי שהם נראים מורגשים ונחשבים, אם נתבונן מספיק קרוב נראה זאת מיד שיש בעצם תכלית אחרת לדברים ונבין מי משרת את מה, כך גם נלמד להפריד בין עיקר ותפל, לזכור מאין באנו ולאן באמת אנו הולכים, לפרוע את החוב, דרך ההבנה מה מרחיק אותנו מהאמת ומהעבודה שלשמה הגענו לעולם.

חדשות

...
חוג עיצוב וחיטוב בהדרכת אידה 0528313168 מזמין את כל תושבי האזור להצטרף לשעה של טיפול אינטנסיבי בגוף, התוצאות מדברות בעד עצמן, להתראות....
בכל יום שישי מהשעה 08:15 שעה של פלדנקרייז לצעירים בברעם בהדרכת יערה דהן 0558836900 בכל יום שני ורביעי מהשעה 10:00 שעה של פלדנקרייז מבוגרים בסאסא בהדרכת אסתר ביבי 0528313368 תרגול נפלא לשמירה על יציבה נכונה...
צ'י קונג – שיטת תרגול בתנועה המבוססת על עקרונות הפילוסופיה והרפואה הסינית. תרגול באופו פרטני (שיעור) או קבוצתי בהתאם לצורך בהדרכת שלומית כפרי 0528313830...