שיעור מטיל הזהב

מטיל הזהב    שיעור

החורף מגיע, השמיים מתקדרים, עננים לבנים מתמלאים באפור וגשם החל לרדת, לעתים בשלווה ולעתים בזעף כאילו אומר "עליכם אני בוכה", כל אדם מגיע לעולם עם מטיל זהב קטן השוכן בלבו, יש כאלה שממסים את הזהב ועושים בו שימוש ויש כאלה שמחזירים אותו לבורא בערוב חייהם בדיוק כפי שקיבלו אותו, ללא שימוש.

כמה אנחנו באמת נותנים מעצמנו כאשר אנו מבצעים דבר כזה או אחר, כמה באמת אנו מקשיבים כאשר מישהו מדבר אלינו, לאן מופנית צומת הלב שלנו, אלינו פנימה או אל האחר ואל הצורך והרצון שלו או שלה, כמה באמת אכפת לנו ממישהו כאשר זה לא קשור ומעיד עלינו.

זה המצב, בדיוק פה אנחנו נמצאים כל אחת ואחד מאתנו וזה בסדר, אך האם מקנן בלבנו רצון לשנות את זה, להיות במקום אחר, לא מהמקום השיפוטי שרוצה שיתפסו אותי ככזה אלא מהמקום של מה אני באמת רוצה להיות ואיך, כל אחד והדרך שלו לברר זאת, כל אחת והמסע הפנימי שלה להתקרב פנימה.

אפשר להתחיל להתבונן בראשית הדרך באותם רגעים רחוקים שאני זוכר את עצמי, איזה מין ילד הייתי, מה היו הרצונות שלי,  איזה מחירים שילמתי ואיזה החלטות "אסטרטגיות" בחרתי לאמץ אל ליבי, האם האמנתי בעצמי, האם הייתה שם יד מכוונת שעזרה לי בשעת צרה והאם הרגשתי שיש לחיי משמעות ותכלית ולמה נועדתי.

האם אני מבינה שכל האירועים בחיי מגיעים כשיעורים, שתכליתם היחידה היא לעזור לי להגשים את עצמי, את חיי, את המשימה שלקחתי על עצמי, אבל בגלל הקושי אולי אוותר הפעם, לא פעם אנחנו נלחמים במקום להבין, מתנגדים במקום להיכנע ומתקשים ללמוד ולקבל באהבה את העזרה גם אם היא מכאיבה, לשאול את עצמי מה אני מוכנה לעשות היום, על מנת להמשיך ולהתפתח ולהרחיב את גבולות הלב הרגשי שלי.

אנחנו נוטים לעשות חשבון נפש, אבל בעיקר לאחרים, זה יותר קל ופחות מחייב אך גם חסר משמעות, לצאת לדרך מנקודה טובה, שאני אהובה, לא לפחד, לא לשפוט ולעזוב את הידע, יש שלב שהוא נהפך לחסר תועלת, להתחיל להרגיש את מה שבא, לאט, עקב בצד אגודל, לשים לב מה קורה לי בדרך והדרך היא תמיד כאן ועכשיו, להפנות את כל המשאבים פנימה, לא לנסות לשנות את מה ומי שבחוץ, הוא משתנה בהתאם לשינוי הפנימי שאני עושה עם עצמי, להפסיק לנסות להיות משהו או מישהו ופשוט להיות.

להפוך את הכיוון, להפסיק לשפוט ולהתחיל להתפעל, במקום להתפעל מעצמי להתפעל מאחרים, מה בכלל אנחנו יודעים, לדמיין את הלב הרגשי שלי, איפה הוא עכשיו ואיפה אני רוצה שהוא יהיה ובעזרת הדמיון להפריח את השממה.

בהצלחה ושנה טובה

בית להכרה עצמית והתוודעות לעולם הרוח