על כולסטרול

שווה לדעת – כולסטרול

לא מעט אנשים בריאים עסוקים בנושא הכולסטרול, כולסטרול טוב כולסטרול רע וכל מה שביניהם, נכון, יש "תרופות" שיכולות לטפל בנושא וליצור בגוף מצב כימי סביר שניתן לחיות עמו לאורך זמן, אבל למה השימוש בגרשיים ? כי התרופות  אינן מרפאות, איך אפשר לדעת, כי הן לא מלמדות את הגוף לחזור למצב הבריא שלו ולהסתדר בלעדיהן. אינני אומר לא לקחת אם זו ברירת המחדל, אך שווה לדעת שיש עוד אפשרויות והן גם יותר קרובות למושג ריפוי. לגבי ריפוי אציין רק דבר אחד – ניתן לומר שרק הגוף שלנו יוצר את תהליך הריפוי האמיתי,  כל היתר הינם כלי עזר לתמוך בו להצליח בכך.

ככול ש"התרופות" יותר קרובות לתהליך הפנימי וטבעי (פחות כימיה) כך קל יותר לגוף ולמה שמניע אותו, להזדהות עם התהליך ולהפיק את מה שדרוש לריפוי, הכוונה כאן היא לחומרים המופקים מעולם הצומח שהם מקור ואבות התרופות. בעולם הזה שנקרא ארמוטרפיה יש מענה כמעט לכול צרה, אך הצרה שכאן כבר דרוש מאמץ גדול יותר בתהליך הריפוי, מכיוון  שהתהליך איטי יותר וסמוי יותר ודורש התמדה, יש מספר שמנים ותמציות אשר נותנים מענה יפה לנושא הכולסטרול, הפשוט מביניהם הוא כף שמן זית עם טיפה קטנטנה של קפסיקום, גם שמן פשתן עם רוזמרין ורבינון עושה את העבודה, או תמצית אם מצמח האכילאה,  כעבור זמן מה יש לשוב ולבדוק קונבנציונלית מה המצב.

כמובן שהנחיית תזונה מקצועית יכולה להועיל רבות, אך גם אנשים צמחוניים וטבעונים  פוגשים ערכים גבוהים של כולסטרול "רע" מעל המותר. וכאן ניכנס לתמונה מרכיב נוסף ואולי העיקרי. אחדים מיצרני הכולסטרול העודף החשובים הם הלחץ והכעס, חלק גדול מהכולסטרול שבגופנו מיוצר על ידי גופנו בכבד כי אנחנו צריכים אותו, הכבד רגיש לשני דברים – ללחץ וכעס וכאשר אנו בולעים אותם או חונקים אותם בפנים, כי לא יפה לכעוס או שאין אומץ , הוא סובל פי שתיים, פעולתו של הכבד משתבשת והכולסטרול חוגג. ברובד הזה המאמץ הנדרש לשינוי גדול שבעתיים, מכיוון שמדובר בעולם הרגש ושינוי בתפיסה שאיננה משרתת אותנו עוד. לתהליך כזה צריך להתגייס וכל דרך טובה במידה והיא מתאימה, המחיר לדעתי שווה מכיוון שלא רק שערכי הכולסטרול ירדו, גם אנחנו כבר נהיה במקום אחר, במקום שהגוף שלנו מבקש שנגיע אליו.

שמואל

בית להכרה עצמית והתוודעות לעולם הרוח