הגוף תמיד שואף לרפא את עצמו, זה אצלו בנשמה

לגוף שלנו יש שפה ייחודית משלו, אתה הוא משוחח אתנו וגם עם הסביבה, הוא רומז לנו מתי טוב לו באמת, מתי הוא עמוס מידי ומתי הוא חייב לנוח.

רק הגוף שלנו יכול לרפא ולהבריא את עצמו כאשר חלה, כול השיטות עוזרות או מפריעות לתהליך המופלא הזה להתרחש, כאשר יד נשברת חס וחלילה, לאורתופד אין חלק בהחלמת העצם הוא מקבע את היד במקומה.

הקשבה מודעת לגוף כמוה כלהביט בלוח המחוונים של הרכב שבו אנו נוסעים, מדי פעם יש צורך לעצור ולשים לב מה אני מרגיש בפנים, ואם נורה אדומה נדלקת לא לשפוך עליה אקמול להסתיר ולטשטש.

טוב לקחת כמה דקות בכול יום ולהיות עם עצמך והתחושות שעולות מהגוף והנפש, להקשיב, להתייחס ואם צריך אז לפעול, אפשר לקרוא לזה הרפיה, מדיטציה ואפילו דמיון מודרך, אך העיקר להיות שם בדרך שלך.

שלושת המקורות מהם נבנה הגוף הפיזי שלנו הינם: הירושה הגנטית שקיבלנו מהורינו,        מה נכנס אלינו מהפה והאף  כלומר מזון מים אויר ומה נכנס אלינו מהעיניים והאוזניים  כלומר עולם המחשבות ועולם התפיסות שלנו, שיוצרים את עולם הרגשות, ככול שנקפיד על מה שניתן להקפיד כך בריאותנו תהיה.

מחלה היא איננה ישות בפני עצמה, אין סכרת, סרטן  או דלקת, שמסתובבות בשטח ומחפשות על מי להתנפל, בפועל זו היא יציאה חמורה של הגוף מאיזון, תהה הסיבה ככול שתהיה, אנחנו נותנים לזה שם.

מצוקות הנפש מחלחלות לגוף, לכול קושי רגשי יש כתובת בגוף הפיזי, כאשר איבר כל שהוא סובל הוא רומז על חוויה רגשית קשה ומסוימת, גם בשפה העברית יש קשר ורמז בין גוף ונפש, פיק ברכיים, מוסר כליות, חרון אף, פיו וליבו אינם שווים, לב של אבן, צרות עין ועוד.

 

למה הגוף זקוק ?

  • קודם כל למנוחה מספקת, כי רק במצב מנוחה הגוף יכול לעסוק בריפוי עצמי, בשאר המצבים האנרגיה מופנית לשרירים, לחשיבה ולעיכול, ריפוי עצמי הוא בררת מחדל אחרונה.
  • שכמות המזון הנכנס לא תגדל על כמות החומר המתפנה, לגוף מערכות שונות של פינוי פסולת ויש להן קצב משלהן, כאשר הן איננן עומדות בעומס מבצבצת מחלה.
  • חוויה עצמית חיובית, לא נרחיב כאן, אך אם נבין את החוק שדומה מושך דומה נגיע למסכנה שעדיף לנו להיות בהלך רוח טוב, וללמוד לקבל את מה שיש.

נ.ב. לא לשכוח, מכיוון שניחנו ביכולת של ריפוי עצמי, יש לנו גם את היכולת לעזור לאחרים להפעיל את כוחות הריפוי שלהם, רבות הדרכים לעשות זאת, שווה וכדאי להתנסות.

להתראות במפגש הבא סוניה ושמואל

בית להכרה עצמית והתוודעות לעולם הרוח