מעגל ההכרה אדם חדש

שיעור   מעגל ההכרה                   11.6.15

להגדיל את מעגל ההכרה, גוף של אור בתוך גוף של חושך,  להקרין דרכו, לא לבחור באור בלבד ובטח שלא להתמסר לגוף החומר באופן מוחלט,  תווי הפנים שלכם והיתר מעידים על מי אתם באמת, השתדלו להישאר כמה שיותר זמן במקום הזה, הרחיבו את התודעה, שקט רב וישוב הדעת נדרשים לכך.

יש אין ספור דרכים להגיע למקום הזה ואין אחת נכונה יותר מהשנייה, כל אחד ואחת על פי טבעו ושורשו והם רבים ומגוונים מאוד, העיקר הוא המסע, התנועה פנימה אל תוך הלב, אל המפגש הנצחי עם הישות הפנימית שפועמת בך, זהו רגע של אושר מבורך ואתם מכירים אותו, למרות שעדיין לא ירדתם למשמעותו העמוקה.

המפתח כפי שמצוין ברוב הדתות לעשות טוב ולהתרחק מרע, לוותר על הפחד, הפחד הוא איננו מעניינכם, הוא כלי מחנך שיש להתגבר עליו, הוא לא קיים באמת, הוא מחשל את הנפש, מקורו הוא האחיזה הבלתי פוסקת בחומר, מי אהיה ללא החומר, כסף כוח, תואר, הצלחה, שליטה, ילדים, יופי וכו'.

האור הוא תמידי והדבר היחידי שקיים באמת, חיבור אמתי למקום הזה מרחיק את הפחד, ראו זאת בעברכם את אותם רגעים יקרים בהם פעלתם ללא פחד ובבהירות צלולה, זהו מעגל אותו יש להרחיב כל יום קצת.

נכון שבחוויה שלכם נוצרת תחושה של אובדן שליטה, של מסירת השליטה למישהו או משהו אחר, אבל זה עדיין אתם במובן עמוק ורחב יותר (שימו לב מה אתם מרגישים כעת בפנים),  זה תמיד אתם איך שלא הופכים את זה, זו הקפיצה (בנג'י) שמצפה לכל אחד מכם ובהחלט כדאי להתחיל להתאמן.

זו השעה להתפקח, להתגבר על היצר, הבנת העצמי, התעלות מעל "חוקי" החומר, לוקח להפריה של המידות, שני דברים שונים יוצרים דבר חדש, עובר דרך הביטול העצמי.

בכל אדם יש את הניצוץ האלוהי, החומר והרוח, זרע וביצית, גבר ואישה, אנחנו יכולים להחליט עם להדליק את האור ואם לאו, לראות את הדברים באור אחר, זה באחריותנו וברשותנו, זו מהפכה מחשבתית לאדם חדש להבין שאתה לא במרכז.

לבחון את עצמך דרך השקפה של אחדות, על הר המוריה אתם בונים את בית המקדש החדש במו מעשיכם, להתפלל על מנת לצאת ידי חובה זה לא עושה את העבודה הפנימית והאמתית.

הייתי קוני למל  מילים: משה סחר לחן: סורין ברזובסקי

הייתי קוני למל עוד בילדותי

קראו לי קוני למל להנאתי 

ולמה זה ירצה מי, לגזול ממני שמי

כאילו קוני למל – מי יודע מי

אומרים כי אני, אינני אני
על כן אני נבהל
כי אם אני אינני אני
אז מי אני בכלל

אומרים כי ההוא, איננו ההוא

על כן ההוא נבהל 

כי אם ההוא, איננו ההוא
אז מי ההוא בכלל ?

מי אתה ? – קוני למל
ואתה ? – קונילמל
מה זה ? כל העולם – קוני למל
אז אותו הקוני למל רץ מלפני

בגלל הקוני למל חושך בעיני
חשבתי קוני למל יחיד בצורתי
והנה קוני למלים צצו לעומתי
כישוף נאה שחקת גבר או שטן
את כלתי חנקת לעיני חתן
אז איזה קוני למל אשם יהיה בכל
ואיזה קוני למל יצטרך לסבול
אומרים כי אני…

תקשרה סוניה רשם שמואל


בית להכרה עצמית והתוודעות לעולם הרוח